CĒSU PILSĒTAS KAPSĒTA

Kapsēta

 > 

Apbedītie

 > 

Joseph Kranl

Joseph Kranl

1834 - 1894

25. janvārī 8 ½ rītā Tērbatā miris un 29. janvāra pusdienlaikā apbedīts Ulriha muzikantu priekšnieks (настоятель Улрихскихь музикантовь) Jozefs Kranls, dzimis Gotesgābē, Bohēmijā, 57 gadus vecs, neprecējies. Nāves cēlonis – vēdera dobuma iekaisums.

LVVA, 235.f., 12.apr., 109.lieta, 8.lp. (Cēsu pilsētas vācu draudzes 1894.g. mirušo reģistrs, Nr.6)

Kad saruna novirzās pie tā, kas komponistu [Alfrēdu Kalniņu] pamudināja piegriezties mūzikai, tad viņš brīdi paskatās pa logu laukā, kur svelme kļuvusi vēl trakāka, un saka:
– Jā, tas bija ļoti sen, pašā agrā bērnībā. Es esmu dzimis cēsnieks. Skaista pilsēta, vai ne? Tajā laikā mans tēvs bija muižnieku kluba ekonoms. Klubs atradās vecā, varenā namā pie tirgus laukuma. Tagad tā nama vairs nav. Un šajā dižciltīgo klubā toreiz spēlēja stīgu orķestris. Ulricha kapela – tā sauca šo orķestra vienību. Tajā laikā tā bija slavena, un tiešām tā labi spēlēja. Visi kapelas muzikanti bija īsti prūši. Mana istaba atradās zem skatuves, un tā es katru vakaru klausījos šajā kapelā. Tās izjustā spēle arvien vairāk un vairāk saistīja, tīri nemanot modināja manī apslēptos spēkus.

Atpūta, 18.08.1939